Startuje III edycja Festiwalu Supportów 2017/2018

Już po raz trzeci młode, debiutujące zespoły mają okazję zawalczyć o 40.000 zł na nagranie płyty, teledysku, czy trasę koncertową. Festiwal odbywa się pod hasłem „Każdy kiedyś był pierwszy”, co przypomina, że każdy zespół - nawet ten najbardziej znany - zaczynał od grania supportów przed koncertami gwiazd.

Sonbird - zwycięzca 2. edycji Festiwalu Supportów

Sonbird - zwycięzca 2. edycji Festiwalu Supportów

Dotychczasowe dwie edycje odbyły się w Zakopanem, w ramach festiwalu Hej Fest. Trzecia odsłona będzie pierwszą zimową, a półfinałowe zmagania zespołów będzie można obserwować w Krynicy Zdroju w ramach cyklu „Krynica Źródłem Kultury”.

Pierwszy etap festiwalu to przyjmowanie zgłoszeń na stronie www.festiwalsupportow.pl w dniach 11-29 września. Do udziału w koncertach eliminacyjnych zostało zakwalifikowanych 10 zespołów, których wyboru dokonało festiwalowe jury. Zagrały one jesienią wraz z gwiazdami polskiej muzyki w krakowskim klubie Forty Kleparz.

Po serii jesiennych koncertów półfinałowa szóstka weźmie udział w warsztatach dla zespołów w klubie „Muzyczna Owczarnia” w Jaworkach k. Szczawnicy, które potrwają od 8 do 13 stycznia. Tam spotkają się z producentami, aranżerami oraz muzykami, z którymi będą pracować nad własnym materiałem. Koncerty półfinałowe  odbędą się w Pijalni Głównej w Krynicy między 19 stycznia i 23 lutego. Zagrają m.in. przed zespołami, takimi jak Perfect, IRA, czy Zakopower. Na każdym etapie zmagań zespoły będzie oceniać jury oraz publiczność - dzięki relacjom live na facebooku. 23 lutego w wielkim finale festiwalu wezmą udział dwa zespoły - zwycięzca otrzyma 40.000 zł na nagranie płyty, teledysku lub trasę koncertową.

Skład jury pozostał taki sam, jak w poprzedniej edycji - zasiadają w nim Muniek Staszczyk, Jarek Szubrycht, Piotr Ferster i Jan Malski.

Całość projektu realizowana jest dzięki wsparciu środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Małopolska Brzmi Dobrze”.

Pobierz tekst w wersji PDF.