Ruszają zgłoszenia do czwartej edycji Festiwalu Supportów!

1200x630-4edycja_preview.jpeg

Trzecia edycja festiwalu jeszcze trwa, a my już rozpoczynamy zgłoszenia do kolejnej! Aż do 23 lutego macie czas na to, aby zgłosić swój zespół. Pamiętajcie o jednym - z uwagi na swoją specyfikę, Festiwal Supportów nie jest skierowany do zupełnie początkujących zespołów. Już na etapie ćwierćfinałów będziecie występować przed największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, a więc doświadczenie jest niezbędne, aby pomyślnie przejść eliminacje live. 4 marca dziesięć wybranych zespołów rozpocznie koncertowe przesłuchania, które potrwają do 22 kwietnia. Do wygrania jak zwykle - 40.000 zł w formie kontraktu sponsorskiego na nagranie płyty, teledysku lub zorganizowanie trasy koncertowej. Wszyscy półfinaliści będą uczestniczyć w warsztatach z najlepszymi polskimi producentami i muzykami w Muzycznej Owczarni w Jaworkach, jak również będą występować na dużej scenie w ramach tegorocznego Hej Festu! Zanim wyślecie zgłoszenie, bardzo prosimy - przeczytajcie regulamin. To naprawdę ważne. Zgłosić możecie się tutaj.

Półfinaliści wyłonieni!

Po dziesięciu koncertach, które odbyły się w krakowskich Fortach Kleparz, festiwalowe jury i internauci wybrali 6 zespołów, które przejdą do kolejnego etapu rywalizacji o 40.000 zł. Są to: Agyness B. Marry, Edyta Górecka, The Blu Mantic x Haarpagans, Kolory, LET Live Electro Therapy oraz Seven on Seven. Przekrój stylistyczny jest dość szeroki - od delikatnego indie rocka, przez ostre riffowe granie, aż po mocno osadzony hip hop, stąd można przypuszczać, że zakwalifikowane zespoły nie dadzą się nudzić publiczności ;).

Kolejną częścią Festiwalu Supportów będą warsztaty w Muzycznej Owczarni, które rozpoczną się w styczniu i potrwają tydzień. Podczas warsztatów zespoły będą pracować pod okiem najlepszych polskich producentów nad swoim materiałem oraz - jak w każdej edycji - nad wybranym utworem małopolskiego artysty. Te ostatnie zostaną zaprezentowane na finałowym koncercie warsztatów 13 stycznia 2018 r. 

Dalej pozostają już tylko koncerty półfinałowe w ramach cyklu Krynica Źródłem Kultury i finał, podczas którego zmierzą się ze sobą dwa najlepsze zespoły.

Startuje III edycja Festiwalu Supportów 2017/2018

Już po raz trzeci młode, debiutujące zespoły mają okazję zawalczyć o 40.000 zł na nagranie płyty, teledysku, czy trasę koncertową. Festiwal odbywa się pod hasłem „Każdy kiedyś był pierwszy”, co przypomina, że każdy zespół - nawet ten najbardziej znany - zaczynał od grania supportów przed koncertami gwiazd.

 Sonbird - zwycięzca 2. edycji Festiwalu Supportów

Sonbird - zwycięzca 2. edycji Festiwalu Supportów

Dotychczasowe dwie edycje odbyły się w Zakopanem, w ramach festiwalu Hej Fest. Trzecia odsłona będzie pierwszą zimową, a półfinałowe zmagania zespołów będzie można obserwować w Krynicy Zdroju w ramach cyklu „Krynica Źródłem Kultury”.

Pierwszy etap festiwalu to przyjmowanie zgłoszeń na stronie www.festiwalsupportow.pl w dniach 11-29 września. Do udziału w koncertach eliminacyjnych zostało zakwalifikowanych 10 zespołów, których wyboru dokonało festiwalowe jury. Zagrały one jesienią wraz z gwiazdami polskiej muzyki w krakowskim klubie Forty Kleparz.

Po serii jesiennych koncertów półfinałowa szóstka weźmie udział w warsztatach dla zespołów w klubie „Muzyczna Owczarnia” w Jaworkach k. Szczawnicy, które potrwają od 8 do 13 stycznia. Tam spotkają się z producentami, aranżerami oraz muzykami, z którymi będą pracować nad własnym materiałem. Koncerty półfinałowe  odbędą się w Pijalni Głównej w Krynicy między 19 stycznia i 23 lutego. Zagrają m.in. przed zespołami, takimi jak Perfect, IRA, czy Zakopower. Na każdym etapie zmagań zespoły będzie oceniać jury oraz publiczność - dzięki relacjom live na facebooku. 23 lutego w wielkim finale festiwalu wezmą udział dwa zespoły - zwycięzca otrzyma 40.000 zł na nagranie płyty, teledysku lub trasę koncertową.

Skład jury pozostał taki sam, jak w poprzedniej edycji - zasiadają w nim Muniek Staszczyk, Jarek Szubrycht, Piotr Ferster i Jan Malski.

Całość projektu realizowana jest dzięki wsparciu środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Małopolska Brzmi Dobrze”.

Pobierz tekst w wersji PDF.