Rusza 5. edycja!

Długo nas tu nie było, ale sami wiecie - teraz komunikacja przeniosła się do mediów społecznościowych, bo i szybciej, i wygodniej. Ale już jesteśmy i chcieliśmy was poinformować, że właśnie rozpoczęliśmy zapisy do 5. edycji. Kilka dni temu, na Gubałówce, odbył się wielki finał, w którym zaprezentowały się dwa zespoły - Create i Stonkatank. Oba grają doskonale, ale zwycięzca mógł być tylko jeden i został nim skład z Gniezna - Create - który zdobył 40.000 zł na dalszy rozwój zespołu. Mogą wykorzystać je na nagranie płyty, teledysku, czy organizację trasy koncertowej i z niecierpliwością będziemy śledzić ich dalsze działania. 

Do rzeczy - rozpoczynamy zapisy do kolejnej, piątej już, edycji festiwalu. Zasady te same, co zawsze. Nagroda ta sama, co zawsze - czyli 40.000 zł. Poszukujemy zespołów, które mają potencjał, grają ciekawą muzę i maja parcie na sukces - słowem takich, które nie wyobrażają sobie życia bez grania. Do 17 września możecie zgłaszać się, wypełniając formularz, do którego link znajdziecie po lewej stronie, ale najpierw KONIECZNIE przeczytajcie regulamin. Dlaczego to takie ważne? Otóż Festiwal Supportów to nie tylko koncerty, ale również warsztaty w Muzycznej Owczarni w Jaworkach. Pod okiem najlepszych polskich muzyków i producentów, sześć półfinałowych zespołów będzie przez tydzień pracować nad swoim repertuarem, aby potem zaprezentować się na koncercie finałowym warsztatów. Zdajemy sobie sprawę, że czasem trudno jest wygospodarować tydzień z życia - bo praca, szkoła, rodziny - ale wymagana będzie na nich wasza obecność. Kto nie był, ten może nie zdawać sobie z tego sprawy, wystarczy jednak zapytać jakiegokolwiek półfinalistę z poprzednich edycji i każdy z nich potwierdzi, że warsztaty to była jedna z najlepszych rzeczy, jakie ich mogły spotkać. Angażujemy do nich śmietankę polskiej sceny muzycznej i wszyscy podchodzimy do zajęć bardzo poważnie. Tego samego będziemy wymagali również od zespołów w nich uczestniczących. Zabrzmiało groźnie? Nie powinno ;). Po prostu dokładnie przeczytajcie regulamin i wszystko będzie ok.  Zatem do dzieła - - zgłaszajcie się, a my życzymy wszystkim powodzenia!

Ruszają zgłoszenia do czwartej edycji Festiwalu Supportów!

1200x630-4edycja_preview.jpeg

Trzecia edycja festiwalu jeszcze trwa, a my już rozpoczynamy zgłoszenia do kolejnej! Aż do 23 lutego macie czas na to, aby zgłosić swój zespół. Pamiętajcie o jednym - z uwagi na swoją specyfikę, Festiwal Supportów nie jest skierowany do zupełnie początkujących zespołów. Już na etapie ćwierćfinałów będziecie występować przed największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, a więc doświadczenie jest niezbędne, aby pomyślnie przejść eliminacje live. 4 marca dziesięć wybranych zespołów rozpocznie koncertowe przesłuchania, które potrwają do 22 kwietnia. Do wygrania jak zwykle - 40.000 zł w formie kontraktu sponsorskiego na nagranie płyty, teledysku lub zorganizowanie trasy koncertowej. Wszyscy półfinaliści będą uczestniczyć w warsztatach z najlepszymi polskimi producentami i muzykami w Muzycznej Owczarni w Jaworkach, jak również będą występować na dużej scenie w ramach tegorocznego Hej Festu! Zanim wyślecie zgłoszenie, bardzo prosimy - przeczytajcie regulamin. To naprawdę ważne. Zgłosić możecie się tutaj.

Półfinaliści wyłonieni!

Po dziesięciu koncertach, które odbyły się w krakowskich Fortach Kleparz, festiwalowe jury i internauci wybrali 6 zespołów, które przejdą do kolejnego etapu rywalizacji o 40.000 zł. Są to: Agyness B. Marry, Edyta Górecka, The Blu Mantic x Haarpagans, Kolory, LET Live Electro Therapy oraz Seven on Seven. Przekrój stylistyczny jest dość szeroki - od delikatnego indie rocka, przez ostre riffowe granie, aż po mocno osadzony hip hop, stąd można przypuszczać, że zakwalifikowane zespoły nie dadzą się nudzić publiczności ;).

Kolejną częścią Festiwalu Supportów będą warsztaty w Muzycznej Owczarni, które rozpoczną się w styczniu i potrwają tydzień. Podczas warsztatów zespoły będą pracować pod okiem najlepszych polskich producentów nad swoim materiałem oraz - jak w każdej edycji - nad wybranym utworem małopolskiego artysty. Te ostatnie zostaną zaprezentowane na finałowym koncercie warsztatów 13 stycznia 2018 r. 

Dalej pozostają już tylko koncerty półfinałowe w ramach cyklu Krynica Źródłem Kultury i finał, podczas którego zmierzą się ze sobą dwa najlepsze zespoły.

Startuje III edycja Festiwalu Supportów 2017/2018

Już po raz trzeci młode, debiutujące zespoły mają okazję zawalczyć o 40.000 zł na nagranie płyty, teledysku, czy trasę koncertową. Festiwal odbywa się pod hasłem „Każdy kiedyś był pierwszy”, co przypomina, że każdy zespół - nawet ten najbardziej znany - zaczynał od grania supportów przed koncertami gwiazd.

Sonbird - zwycięzca 2. edycji Festiwalu Supportów

Sonbird - zwycięzca 2. edycji Festiwalu Supportów

Dotychczasowe dwie edycje odbyły się w Zakopanem, w ramach festiwalu Hej Fest. Trzecia odsłona będzie pierwszą zimową, a półfinałowe zmagania zespołów będzie można obserwować w Krynicy Zdroju w ramach cyklu „Krynica Źródłem Kultury”.

Pierwszy etap festiwalu to przyjmowanie zgłoszeń na stronie www.festiwalsupportow.pl w dniach 11-29 września. Do udziału w koncertach eliminacyjnych zostało zakwalifikowanych 10 zespołów, których wyboru dokonało festiwalowe jury. Zagrały one jesienią wraz z gwiazdami polskiej muzyki w krakowskim klubie Forty Kleparz.

Po serii jesiennych koncertów półfinałowa szóstka weźmie udział w warsztatach dla zespołów w klubie „Muzyczna Owczarnia” w Jaworkach k. Szczawnicy, które potrwają od 8 do 13 stycznia. Tam spotkają się z producentami, aranżerami oraz muzykami, z którymi będą pracować nad własnym materiałem. Koncerty półfinałowe  odbędą się w Pijalni Głównej w Krynicy między 19 stycznia i 23 lutego. Zagrają m.in. przed zespołami, takimi jak Perfect, IRA, czy Zakopower. Na każdym etapie zmagań zespoły będzie oceniać jury oraz publiczność - dzięki relacjom live na facebooku. 23 lutego w wielkim finale festiwalu wezmą udział dwa zespoły - zwycięzca otrzyma 40.000 zł na nagranie płyty, teledysku lub trasę koncertową.

Skład jury pozostał taki sam, jak w poprzedniej edycji - zasiadają w nim Muniek Staszczyk, Jarek Szubrycht, Piotr Ferster i Jan Malski.

Całość projektu realizowana jest dzięki wsparciu środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Małopolska Brzmi Dobrze”.

Pobierz tekst w wersji PDF.