Festiwal Supportów to szansa dla młodych, debiutujących zespołów, którym dajemy okazję zaprezentowania swojej twórczości przed wielotysięczną publicznością na Gubałówce w Zakopanem podczas letniej edycji Hej Fest, a także pod sceną w Pijalni Głównej w Krynicy
w ramach Krynica Źródłem Kultury oraz w trakcie sezonu koncertowego w Klubie Muzycznym Forty Kleparz w Krakowie.

 

Harmonogram 4. edycji WIOSNA/LATO 2018
z finałem podczas CYKLU Koncertowego
"HEJ FEST" NA GUBAŁÓWCE.

Harmonogram 4. edycji - Wiosna / Lato 2018
 

1. Zgłoszenia

 

Przyjmujemy online w terminie 9-23 lutego 2018 r. Spośród wszystkich zgłoszeń Komisja Festiwalu wybierze 10 najlepszych zespołów. Wyniki zostaną opublikowane do 27 lutego 2018 na stronach internetowych Festiwalu Supportów.

2. EliminacjeOdbędą się w krakowskim Klubie Muzycznym Forty Kleparz w terminie od 4 marca do 22 kwietnia 2018 r. 10 zespołów, wybranych przez komisję, zaprezentuje swój 45-minutowy program. 6 najlepszych z nich zostanie wybranych głosami jury oraz publiczności w głosowaniu internetowym.

3. Warsztaty

 

Wybrana szóstka zespołów przybywa na najbardziej znane w Polsce warsztaty muzyczne w Muzycznej Owczarni, w dniach 24 - 30 czerwca 2018 w Jaworkach k. Szczawnicy. Pod okiem zawodowców będą tam pracować nad autorskim materiałem oraz nad wybranym utworem jednego z małopolskich artystów. Warsztaty zakończą się galą finałową, w której - oprócz zespołów konkursowych - wystąpi również gwiazda wieczoru.

4. Półfinały

Hej Fest 2018

 

Finał Festiwalu Supportów będzie miał miejsce podczas Hej Fest na Gubałówce. Między 7 lipca i 18 sierpnia półfinaliści Festiwalu Supportów zaprezentują się podczas koncertów gwiazd polskiej sceny muzycznej. Głosować na wybrane zespoły będzie zarówno jury, jak i publiczność.

5. Finały

Hej Fest 2018

 

25 sierpnia na Gubałówce w Zakopanem, zmierzą się ze sobą dwa zespoły, które otrzymały największą ilość głosów. W trakcie trwania koncertu będą przyjmowane głosy jury, publiczności i internautów oglądających relację live. Zwycięzca otrzyma kontrakt sponsorski w wysokości 40.000 zł brutto.


Edycja LATO 2018


Kolejna, czwarta edycja Festiwalu Supportów odbędzie się już wiosną 2018, rozpoczynając marcowymi eliminacjami w Klubie Forty Kleparz, a kończąc finałem na Gubałówce podczas Hej Festu.