Back to All Events

Stonkatank

Stonkatank to elektronika inspirowana muzyką klubową i indie rockiem. Założycielem projektu jest producent i wokalista Borys Kunkiewicz, do którego w 2014 dołączył perkusista Łukasz Tomczak. Skład koncertowy poszerzany jest o dodatkowych muzyków.

Borys: "Od początku mojego świadomego słuchania muzyki, oscyluję między dwoma światami: instrumentalnym i syntetycznym. W tym pierwszym uwielbiam energię i surowość, a w drugim fascynują mnie nieskończone możliwości w tworzeniu brzmienia. Odkąd zacząłem tworzyć muzykę, miałem w głowie pomysł połączenia tego co najbardziej pociągało mnie w obu tych kierunkach. Bola podczas jego koncertu i od razu wiedziałem, że to właśnie z nim chcę działać. Jego naturalność i zwierzęca energia hipnotyzowała.” Zespół przywiązuje dużą wagę także do strony wizualnej. Na koncertach muzykę uzupełniają idealnie zsynchronizowane wizualizacje, a ich debiutancki album został wydany w formie zaprojektowanego przez Borysa pendrive’a.

Na swoim koncie mają dwie EP-ki (Never Again i Satisfight) oraz singla wydanego, w wytwórni Kayax (Give it a go). Ich debiutancki album „TOTEM” ukazał się 31 marca 2017 r. Jeszcze przed oficjalną premierę został płytą tygodnia w Programie Trzecim Polskiego Radia.

Katarzyna Nosowska, Szczecin 2014: "Zaskoczyło nas to niezwykle energetyczne zestawienie bębnów z elektroniką i wyrafinowany męski wokal.”

Piotr Metz, Szczecin 2014: „Po bardzo długich dyskusjach doszukaliśmy się jednej płyty, której pewnie kiedyś słuchali, natomiast poza tym ta propozycja była oryginalna, to była pierwsza rzecz, która zwróciła naszą uwagę. Nie podobna do niczego, coś innego, coś świeżego, coś nowego”

Earlier Event: August 4
Linia Nocna
Later Event: August 18
Coast Patrol