Back to All Events

Dollz

Grupa Dollz (dawniej Dolls Insane) powstała w 2011 roku.  Wtedy to wokalistka, Paulina Kut, wystąpiła solo w talent show TVN - X Factor, gdzie brawurowo wykonała utwór Bjork. Nie dało  jej się nie zauważyć.  Po programie,  Maciej Pawełczyk (gitarzysta) proponuje jej współpracę. Niebawem do tej dwójki dołącza reszta zespołu. 

Pierwszym utworem do którego powstał klip zrealizowany na Warszawskiej Pradze jest  „Every Street” 

W 2012 roku zespół odwiedza Las Vegas, gdzie powstaje klip do utworu "Tory”. W teledysku  gościnnie wystąpił  Adama "Nergal" Darski, lider grupy Behemoth.

Pod koniec 2013 zespół nagrywa utwór “Bile Bur Gorne”, który można usłyszeć w czołówce popularnego programu “Kossakowski. Szósty Zmysł”. Piosenka jest napisana w języku wymyślonym przez Paulinę. Powstaje do niej teledysk z ujęciami z Ukrainy.

22 września 2014 ukazuje się EPka pod tytułem "Taa…” (MJM Music PL), który promuje utwór “Czy Ktokolwiek?”, w teledysku do kórego Paulina parodiuje talent show, w którym niegdyś wystąpiła.

W 2017 roku ukazuje się płyta „Sz…Sz..Sz…”, którą zapowiadał singiel  "Diament Mój”. Co ciekawe, utwór pojawił się też w czołówce bardzo popularnego serialu  “Złomowisko PL” na antenie Discovery Channel. Kolejny numer pokazał nieco inne oblicze zespołu. „Lawju Bejbe” odstaje od dotychczasowych kompozycji zespołu. Jest parodią zarówno muzyczną jak i obrazkową lekkich łatwych i przyjemnych piosenki o miłości.
Chwilę później zespół wydał kolejnego singla „Lukier”.

Płyta zbiera dużo pozytywnych recenzji . Obecnie zespół koncertuje w klubach promując album. W przygotowaniu jest kolejny teledysk.


Earlier Event: November 5
HAARPAGANS
Later Event: January 19
Agyness B. Marry