Back to All Events

Agyness B. Marry


Urodziła się w Gdańsku,  większość  życia spędziła w  Olsztynku, a teraz mieszka i tworzy w Warszawie. Śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty. Podczas występów towarzyszy jej dwóch muzyków – perkusista Mateusz Remiszewski i basista Piotr Binkul. Podczas występu na Spring Break Showcase Festival & Conference 2014, przez niektórych uznana została za największe odkrycie – co ciekawe, był to zaledwie  jej drugi koncert, a niemal powaliła publiczność na kolana swoim bezczelnym, brudnym, surowym rock'n'rollem. 
Debiutancki album AB.M ukazał się wiosną 2015 r. Zrealizował go i zmiksował  Maciej Cieślak (Ścianka). Napisano o nim między innymi: "Agnieszka Bukowska ujmuje szczerością i naturalnością. Potrafi pisać niebanalne piosenki i grać je tak, że wypadają jednocześnie staromodnie i nowocześnie".


Agyness stara się jak najwięcej koncertować – oprócz kilkunastu samodzielnych koncertów, supportowała też Blues Pills, Hey, Brodkę, Artura Rojka, Marię Peszek, Skubasa oraz Krzysztofa Zalewskiego  - ma za sobą także występy na kilku  największych polskich festiwalach, m.in.  Orange Warsaw Festival, Open'er, Jarocin Festiwal.
Obecnie Agyness pracuje nad piosenkami, które trafią na jej drugą płytę. Późną jesienią pojawi się pierwszy singiel zwiastujący nadchodzący album.


Earlier Event: November 26
Dollz
Later Event: January 26
Woro&Król